Curtiss Motorcycles ka krijuar një motoçikletë unike me pamje futuristike.


Kjo kompani i ka vënë emrin Zeus, një perandorie të lashtë greke, që ngjallë frikë e kuriozitet me pamjen e tij njëherësh.


Ajo çfarë e bën edhe më unike këtë motoçikletë është se lëshon 0% emetim të gazrave, pasi ka vetëm një motor elektrik, pa gjeneratorë elektrik, e që do të thotë është mjeti i duhur për të ardhmen.


Vizualisht, motoçikleta është e përsosur. e projektuar për të dukur si një motoçikletë e shekullit 30-të, e gatshme për beteja.

Natyrisht, si një mjet i së ardhmes, Zeusi është i pajisur me sistemet më të reja të sigurisë, navigacionit, frenimit e kontrollit të lëvizjes si dhe ndriçimin më të ri të ZHEL-it, i cili ofron shikueshmëri maksimale nga motoçikleta.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb