TIRANE

Bashkim Fino, deputeti socialist që kohët e fundit është përfshirë në debate me kryetarin e komisionit të ligjeve Ulsi Manja, por edhe kolegë të tjerë socilaistë, serish replikoi në mbledhjen e fundit të këtij komisioni.Targeti i tij edhe kete here ishte kryekomisioneri Manja, të cilit i tërhoqi vëmendjen teksa në diskutohej ligji për mbrojtjen civile.


Ligjvënësi socialist vijoi debatin mbi ligjin e propozuar nga qeveria. Madje edhe duke ngritur tonin.

Kur pa se vërejtjet e tij nuk morën mbështetje, Bashkim Fino votoi kundër nenit përkatës dhe u largua nga salla e Komisionit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb