TIRANE– Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka reaguar me ironi ndaj deklaratave të qeverisë për arritjet në bujqësi. Përmes një statusi në Facebook, Panariti thotë se për socialistët arritjet e bujqësisë për vitin 2018 vazhdojnë të mbeten rritja e eksporteve me mbi 20%.


Statusi i plotë:
Per socialistet, arritjet e Bujqesise per 2018, vazhdojne te mbeten rritja e eksporteve me mbi 20% dhe permiresimi me dyfish i bilancit bujqesor eksport import gjate vitit 2017?!….. Te pakten…. perpiquni te heshtni, kur nuk keni gje per te thene!!


(BalkanWeb)


Etiketa: