TIRANË

Pas takimeve intensive të zhvilluara sot me përfaqësuesit politikë dhe me trupën diplomatike të akredituar në Shqipëri, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka njoftuar  sërish një konferencë për mediat në orën 14:30 minuta. Ende nuk dihet se çfarë do të komunikojë para mediave, por referuar deklaratave të aleatit të PD-së Dashamir Shehi, nuk përjashtohet mundësia që Meta të shpallë një dekret të ri për zgjedhjet vendore.


“Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta do të japë një konferencë shtypi sot në ora 14:30 në ambientet e Institucionit. Ftohet media për transmetim LIVE”-njofton presidenca.


(n.m/BalkanWeb)


Etiketa: