TURQI – Deputeti turk i Partisë Republikane të Popullit, Deniz Baykal, ngre dyshimet e para se grushti i shtetit mund të jetë një inskenim i Presidentit Erdogan.


Baykal, një nga parlamentarët më të vjetër të Turqisë, ngre pikëpyetje se si është e mundur që një puç i organizuar kaq mirë, mund të dështonte kaq shpejt.


“Me të vërtetë e pëlqeva shumë filmin. I përgëzoj lojtarët dhe ata kanë luajtur një lojë shumë të mirë”-shkruan deputeti Deniz Baykal në “Twitter”.
(er.nu/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb