GJIROKASTER

Detaje të reja zbulohen për shpërthimin e ndodhur mbrëmjen e sotme në një vilë 3-katëshe në lagjen ‘Granicë e Sipërme’ në Gjirokastër.


Mësohet se shpërthimi me tritol ka ndodhur në katin e parë të objektit 3-katësh në pronësi të një biznesmeni që mban dy emra, Ndërtim Muxhaj dhe Kleo Bello. Biznesmeni ka në pronësi një lavanderi (pastrim kimik).


  • foto galeri


Nga shpërthimi nuk ka të lënduar, por janë dëmtuar muret dhe grilat e objektit në katin e parë të objektit që shërbente si garazh.

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes. Forca policie në vendngjarje kanë nisur hetimet.

Pritet këqyrja e kamerave të sigurisë së bizneseve si dhe marrja në pyetje e pronarit të objektit për të hedhur më shumë dritë për ngjarjen.

Shperthimi Ne Gjirokaster 1
Shperthimi Ne Gjirokaster 1

(d.d/BalkanWeb)