Çdo pasojë e ka një shkak. Këtë herë, falë edhe teknologjisë, është bërë e mundur, gati në kohë rekord, që të kuptohen arsyet e incidentit në “Elbasan Arena” mes tifozerive të Tiranës dhe Elbasanit.


Përtej ngacmimeve historike që “Tigrat Verdheblu” dhe “Fanatiksa”-t kanë pasur me njëri-tjetrin; përtej surprizave të vendësve, duke varur qese djathi në hyrje të zonës ku do të akomodoheshin tifozët miq, me qëllim acarimin e këtyre të fundit, ajo që i ka irrituar më shumë kryeqytetasit ka qenë lojtari i Elbasanit, Xhuljo Jaupi. (da.xha/BalkanWeb)Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb