GJIROKASTËR

Janë zbuluar detaje të reja për 26-vjeçarin Vitjan Lluka që u plagos me lëndë plasëse në Gjirokastër.


Sipas Policisë, bariu e kishte vendosur vetë lëndën plasëse brenda kasolles ku qëndronte me bagëtitë.


Gazetarja e “BalkanWeb”, Brikena Metaj raporton se shkak për këtë dyshohet një hakmarrje, pasi familja e tij rezulton të jetë në hasmëri të hershme me disa persona brenda fisit Lluka.


Pas plagosjes, i riu është transportuar me helikopter drejt Tiranës dhe po merr ndihmë mjekësore të specializuar.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb