Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytezën Künzell në Gjermani. Një shqiptar 55 vjeçar nga Kosova ka vrarë gruan e tij duke e goditur me thikë në një park të qytezës.


Siç raporton media lokal Hessenschau, gruaja e plagosur u dërgua menjëherë në spital por nga plagët e marra nuk ka mundur t’i mbijetojë operimit.


  • foto galeri

Sipas policisë, 52-vjeçarja u qëlluar me thikë në parkingun e makinave të premten pasdite.


Ndërkaq, pas aktit makabër kosovari u gjet në veturën e tij pranë gruas së plagosur rëndë. Ai u arrestua pa rezistencë, tha policia e Osthessen në një deklaratë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb