KORÇË- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë, ku është grabitur një biznes dhe autorët kanë lidhur pronarin dhe bashkëshorten e tij me litar dhe janë larguar me një shumë parash.


Zyrtarisht policia njofton se rreth orës 19:15, është njoftuar se në fshatin Dvoran, në ambientet e një firme private pijesh kanë shkuar persona të armatosur dhe të maskuar.


Nga të dhënat e para dyshohet se këta persona pasi kanë lidhur pronarin dhe bashkëshorten e tij, kanë vjedhur një sasi lekësh prej 50 mijë lek të reja, 70 euro dhe 150 dollarë. Më pas këta persona janë larguar me shpejtësi në këmbë.


Në vendngjarje, ndodhen forca të shumta policie. Janë ngritur pika kontrolli për të bërë të mundur identifikimin e kapjen e autorëve.

Nga ana e Policisë po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, si edhe dokumentimin e plotë të saj.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: