Një vajzë e mitur e ka humbur jetën si pasojë e goditjes nga treni në komunën e Klinës në Kosovë.


Incidenti ka ndodhur të martën në mesditë. Lajmin e ka konfirmuar për Rel, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.


‘’Policia e Kosovës është informuar lidhur me një rast, ku dyshohet se një vajzë të mitur e ka goditur treni. Ne vendin e ngjarjes kane dalë policia dhe prokurori. Mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e personit, kurse autoritetet kompetente janë duke trajtuar rastin’’, tha Hoxha. /Rel/