Kryeministri Edi Rama përmes një videoje në “Facebook” tregon sesi janë duke rindërtuar shtëpitë në fshatin Flloq të Korçës.


Rama nënvizon se 120 shtëpi në Flloq që u shkatërruan nga tërmeti, janë duke u rikonstruktuar. Ai shton se qeveia gjithashtu ka punësuar 439 persona në 1 javë në zonën e prekur nga lëkundjet sizmike. Edi Rama shprehet më tej se mbi 2300 fermerë përfituan fonde mbështetëse.


“ERTV Info🖌: 🏡120 shtëpi në Floq të shkatërruara nga tërmeti do rindërtohen pa ardhur dimri🙏


🆕439 të punësuar përmes zyrave të punës vetëm në 1 javë;

🛢Kontrolle kundër🤜 informalitetit në sektorin hidrokarbur⛽;

🧺Mbi 2300 fermerë përfituan fonde mbështetëse 👨‍🌾🚜👩‍🌾”, shkruan Rama.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb