SHBA


Policia amerikane ka arrestuar dy persona, të dyshuar për vrasjen e një reperi dhe mikut të tij, disa ditë më parë. Jonathan Isaiah Manning, 21 vjeç dhe Tyshon Gerod Solomon, 22 vjeç, u akuzuan për vrasje të shkallës së parë të shtunën në lidhje me vdekjen e Vincente Arocho dhe Jaquan Tyrone Dumas.


Arocho, 28 vjeç dhe Dumas, 31 vjeç, u qëlluan të mërkurën në bllokun 2700 të Komunitetit Drive, sipas një njoftimi të lajmeve të Departamentit të Policisë Raleigh. Arocho u shpall i vdekur në vendngjarje dhe Dumas u dërgua në ËakeMed, ku vdiq nga plagët, thanë autoritetet.


Arocho ishte një pjesë e skenës hip-hop të Karolinës së Veriut. Ai përdorte emrin e artit Box Carlito.

Si Manning ashtu edhe Solomoni ishin dënuar më parë për krime. Solomon kishte kryer sulm të armatosur me armë, me qëllim vrasjen, thuhet në vendim të një gjykate më herët.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb