Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla po ndjek nga afër situatën e krijuar pas përmbytjeve në Elbasan.


Në një postim në “Facebook”, Balla shkruan se situata në lagjen “5 Maji” është drejt normalizimit por se dëmet në bujqësi janë të mëdha.


“Situata në lagjen ‘5 Maji’ në Elbasan drejt normalizimit, por dëmi në bujqësi është shumë i madh, sidomos zona e Godoleshit ku qershia është e vetmja e ardhur. Ministria e Bujqësisë u vu në lëvizje për verifikimin e dëmeve”, shkruan Balla duke treguar momente nga tërheqja e ujit me bote dhe dëmet e shkaktuara në pemë frutore.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb