Pas pesë vitesh rrugët e Fernando Alonsos dhe Ferrarit ndahen. Lajmi i largimit të pilotit spanjoll nga Ferrari u konfirmua mëngjesin e sotëm nga ekipi i Maranellos. Gjatë ditës pritet dhe deklarata e Sebastian Vettel tek skuadra e kuqe.
(er.cu/BalkanWeb)
Etiketa: