Ferronikeli është shpallur kampion në Superligën e Kosovës për edicionin 2018/2019.


Skuadra e Zekirija Ramadanit mposhti 1-0 konkurrentin e drejtpërdrejtë për titull FC Prishtinën duke fituar titullin e tretë në histori.


Feronikeli fitoi me golin e vetëm të shënuar nga Yll Hoxha. Për Feronikelin, ky është titulli i tretë në histori, pas sukseseve të arritura në sezonet 2014/2015 dhe 2015/2016.


BalkanWeb