Në Nion të Zvicrës u hodh edhe shorti që përcaktoi përballjet në çerekfinalet e Ligës së Europës. Nuk do të mungojnë sfidat e mëdha, pasi Napoli i Elseid Hysaj ishte pa fat në tërheqjen e goglave. Skuadra e drejtuar nga Karlo Ançeloti gjen në rrugën e saj Arsenalin.


54277915 1994133117351268 964067214166589440 N
54277915 1994133117351268 964067214166589440 N

Kjo përballje mund të cilësohet pa asnjë dyshim si një finale e parakohshme në këtë edicion të Europa League. Më i lehtë shorti për favoritët e tjerë të Çelsit, pasi Blutë e Londrës do të luajnë në çerekfinale kundër Slavias së Pragës. Një derbi iberik është ai mes Vijarealit dhe Valencias, ndërsa përballja tjetër do diskutohet mes Benfikës dhe Eintracht Frankfurt.


(BalkanWeb)