TIRANË- Pjesëmarrja në Forumin e Biznesit shqiptaro-gjerman ishte ndalesa e fundit e kancelares gjermane Angela Merkel. Përveç kryeministrit Edi Rama, disa prej ministrave e investitorëve të shumtë gjermanë e shqiptare, në këtë Forum merrte pjesë edhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Duket se vizita e Merkel, ka shërbyer që për pak minuta dy kundërshtarët politikë të qëndrojnë në të njëjtin ambient, pavarësisht ndasive.


(m.k/BalkanWeb)Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: