Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla me anë të një statusi në “Twitter” ka uruar raportuesin e BE për Kosovën Peter Beyer.


Balla vlerëson se Beyer është një mbështetës i integrimit europian të Ballkanit Perëndimor.


  • foto galeri

Postimi i Taulant Ballës:


Sapo urova kolegun PeterBeyer per zgjedhjen ne Asamblene Parlamentare

Ai mori detyrwn si Raporter per Kosoven🇽🇰, pasi fitoi 33 vota, kundrejt deputetit rus Kondratyev (6 vota). Peter Beyer eshte nje njohes i mire dhe mbeshtetes i rruges Europiane te vendeve te Ballkanit Perendimor.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb