Sloganet e protestuesve në protestë “ Rama ik” apo “Shqipëria si Europa”, apo ‘Qeveri e krimit’ organizatorët e protestës i kanë vendosur ato të shkruara përmes një video projektori në muret e kryeministrisë, një risi kjo mesa duket e kësaj proteste.


Whatsapp Image 2019 05 11 At 20.29.11


Opozita po zhvillon në bulevardin ‘Dëshmorët e kombit’ protestën e 4 kombëtare të saj, ndërsa kërkon largimin e kryeministrit Edi Rama, dhe krijimin e një qeverie tranzitore që do të cojë vendin në zgjedhje të lira.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)