Kryebashkiakët nga radhët e PDIU-së kanë filluar zbatimin dekretit  të Presidentit të Republikës. Krye bashkiakët e Peqinit dhe Rrogozhinës i janë bashkuar nismës së Partisë Demokratike dhe asaj të Lëvizjes Specialiste për Integrim.


Dy bashkitë e mësipërme urdhëruan lirimin e ambienteve të Komisionit Zonal të Administrimit Zgjedhor në bashkitë respektive, duke respektuar vendimin e kreut të Shtetit për shtyrjen e datës së zgjedhjeve lokale.


Ata gjithashtu kërkuan që të hiqen urgjentisht edhe listat e afishuara të zgjedhësve.


  • foto galeri
  • foto galeri

(n.m/BalkanWeb)

Etiketa: