FRANCE-Mijëra shqiptarë kanë udhëtuar drejt Marsejës, atje ku luhet dhe ndeshja Francë-Shqipëri për Euro 2016. Mes tifozëve kuqezi, ato që kanë spikatur kanë qenë bukuroshet shqiptare, fotot e të cilave po bëjnë xhiro në rrjetet sociale.


Ka qenë vetë Uefa ajo që ka hedhur fotot e tifozëve që ndezin temperaturat dhe gjakrat në stadiumin e “Vellodromes”. Mes tyre shfaqet një personazh i njohur, Rikja e Big Brother, si dhe sportistja Dorina Mema.
(ed.me/BalkanWeb)Etiketa: