Rikthehen zjarret në Greqi. Media greke Zougla.gr raporton se mesditën e sotme një zjarr ka rënë në zonën me pyje të Kalamistit në ishullin e Lefkadës, një destinacion turistik i vizituar edhe nga shqiptarët.


Autoritetet thonë se zjarri po përhapet me shpejtësi dhe frika në zonë është e madhe. Për të shuar flakët janë angazhuar në terren 12 zjarrfikës dhe dy avionë ujëmbajtës.


Zjarri ndodhi në fshatin Kalamitsi Lefkada, duke shënuar një alarm në Brigadën e Zjarrit.


(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb