Nga: ZONJA KATERINA


Fruta të freskëta, Fruta të ngrira pylli, Fruta të thata, Fara kia, Kos, Mjaltë


Fillimisht grijmë në makinë grirëse frutat e ngrira. Presim në kubikë frutat e freskëta dhe i vendosim në një tas së bashku me frutat e ngrira. Sipas dëshirës mund të përdorim dhe fruta të thata. Shtojmë më pas kos, mjaltë dhe 1 lugë fara kia.


(vila24/BalkanWeb)

Etiketa: