Menjëherë pas bastisjes së shtëpisë, kryeprokurores speciale publike të Maqedonisë së Veriut, Katica Janeva, e cila dha papritur dorëheqjen një ditë më parë, i është konfiskuar edhe telefoni.


Lajmi për konfiskimin e telefonit është konfirmuar për Fokus nga PTHP-ja.


Paraprakisht janë dorëzuar para gjykatësit të procedurës paraprake, Bojan Jovanovski dhe Zoran Mileski, të cilët dyshohen në rastin e sotit që ka ndërmarë PTHP-ja për ndërhyrje kundërligjore, pastrim parash dhe përvetësim të të mirave materiale.


Prokuroia ka kërkuar paraburgim për të dyshiarit Bojan Jovanovski dhe Zoran Mileski.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb