Mes zhgënjimit të madh që shoqëron humbjen 2-0 kundër Atletiko Madrid dhe shpresës për një përmbysje të madhe në ndeshjen e kthimit. Është kjo atmosfera që shoqëron faqet e para dhe titujt kryesorë të mediave italiane, pas dështimit të Juventusit në ndeshjen e vajtjes për 1/8 e Ligës së Kampioneve.

• foto galeri

Komentet e të përditëshmeve sportive përtej Adriatikut nënvizojnë se faktin se kualfikimi tashmë kthehet në një mision të vështirë, por gjithsesi kapen fortë pas atyre shanseve të pakta.

Ndryshon diskutimi kur sheh faqet e para të mediave spanjolle dhe sidomos atyre madrilene. Ato e cilësojnë si “fitore krenarie” atë kundër kampionëve italianë si dhe nuk kursejnë elozhet për Simeonen dhe të besurit e tij.

Ndërkohë, mediat angleze ekzaltojnë fitoren e madhe me përmbysje të Mançester Sitit në transfertën e Shalkes, duke komentuar gjatë edhe sistemin VAR, që vendosi në dy 11-metërshat që lejuan vendasve të kthenin rezultatin në pjesën e parë.