Seria e suksesshme “Game of Thrones” theu sot rekordin në “Emmy Awards”, të konsideruara ndryshe si Oskarët e serialeve televizive, me 32 nominime.


Seriali fantastik i HBO-së, që përfundoi këtë vit pas sezonit të tetë, kaloi “The Marvelous Mrs. Maisel”, seria i prodhuar nga “Amazon” që numëroi 20 nominime.Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb