Granit Xhaka, i cili luan për kombëtaren zvicerane, pak orë para përballjes Shqipëri-Zvicër me anë të një mesazhi në rrjetin social ‘Facebook’ ka bërë një dedikim plot emocion për vëllain e tij, Taulant Xhakën, i cili luan për kuqezinjtë.


Vëllezërit Xhaka nesër do të jenë kundërshtarë në fushë, kur njëri vesh fanellën e Zvicrës dhe tjetri të Shqipërisë. Ylli i ri i Arsenalti, që ka zgjedhur të përfaqësojë Zvicrën, ndërsa në mesazh është lutur që kjo të jetë hera e parë dhe e fundit që e ka përballë kundërshtarë vëllain e tij, Taulantin


“My brother, you and I have always sticked together, no matter what. Tomorrow will be the first time that we face each other on the pitch as opponents and I hope that it will be the first and last time, we will show the world that even though we are opponents for 90 minutes we will stand together like only brother can do. A match will never get between us not as friends and not as brothers. I wish you health and best of luck for the match tomorrow you are and will always be my role model. @tx.34 ??????”, citohet ne mesazhin e tij.


(ed.me/BalkanWeb)

Etiketa: