E ndërsa grekët me referendum i thanë ‘Jo’ projekt-marrëveshjes me kreditorët, kancelarja Angela Merkel e ka përjetuar jo mirë këtë rezultat. Pa zbardhur mirë, Merkel i është drejtuar zyrës së saj në Berlin.


Me flokë të shpupuritur, sy të enjtur ajo i është drejtuar me hapa plot nxitim Bundestagut me një cantë në dorë e pashoqëruar nga askush.


(d.b/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: