Shënohet një episod i dhunshëm në burgun Koridhalo të Greqisë, sot herët në mëngjes.


Mediat greke raportojnë se një i burgosur shqiptar sulmoi rojen e turnit dhe e qëlloi disa herë me një shufër hekuri.


Roja u dërgua në spital për kurimin e plagëve, me të paktën 8 qepje, bëhet e ditur në median greke. I burgosuri shqiptar ishte nën ndikimin e lëndëve narkotike.


(BalkanWeb)