Gurban Gurbanov ka mbetur i befasuar nga Partizani, ndërsa pranoi se Karabagu i tij hasi vështirësi. Megjithatë, sfida e dytë do të luhet në Baku, ndërsa tekniku azer deklaron se do ta marrë më “seriozisht” takimin e kthimit.


A jeni i kënaqur nga ky rezultat?
Po, i kënaqur nga ky rezultat.


U befasuat nga Partizani? E prisnit me vështirësi?
Ishte një ndeshje e vështirë për ne, patëm vështirësi. Partizani luajti mirë, një skuadër kompakte në mbrojtje. Në ndeshjen e dytë, Partizani do e ketë më të vështirë se sa e pati sot.


Partizani pati mundësitë e veta në pjesën e dytë…
Në pjesën e dytë, pati shumë momente të rrezikshme nga Partizani, por në përgjithësi ata do bënin disa raste, sepse luanin para tifozëve të tyre.

A është në dyshim kualifikimi?
Edhe nëse do fitonim sot, do ishim sërish të prekopuar, sepse duhet të marrësh seriozisht çdo ndeshje, edhe në atë të kthimit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb