ELBASAN


Një helikopter i kërkim shpëtimit i Forcës Ajrore, me një grup të Forcave Speciale në bord mori pjesë në operacionin për evakuimin e një fëmije.

Vogëlushja ishte izoluar në katin e 10 të pallatit, për shkak të zjarrit të rënë në banesën e saj.


Falë bashkëpunimit me Shërbimit Zjarrfikës te qytetit te Elbasanit, vajza u evakuua dhe gëzon shëndet të plotë.


(d.xh/Balkanweb)