Mauro Ikardi e mban fjalën e dhënë dhe këtë e ka treguar së fundmi ndaj shokëve të skuadrës.  Sulmuesi argjentinas shënoi sezonin e shkuar plot 29 gola me skuadrën “Zikaltër”.


Ai do të deklaronte se bashkëlojtarët e tij do t’i shpërblejë dhe këtë e ka përmbushur. Para takimit me Tottenham në Ligën e Kampionëve sulmuesi ka shpërndarë orë  të markës “Rolex” për të gjithë futbollistët.


Ikardi 490x377
Ikardi 490×377

Por menjëherë mediat italiane kanë bërë llogaritë e shpenzimeve, ndërsa shkruajnë se kjo dhuratë i ka kushtuar plot 150 mijë euro.


(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb