Milan vendosi jo pak nën presion Interin pas fitores një ditë më parë, ziklatërit i përgjigjen me një fitore të pastër 2-0 kundër Spal, duke ndezur në këtë mënyrë derbin e “Madonninas”. Spalletti humbet dy pjesë të rëndësishme si Brozovic e Miranda, të dy u larguar nga fusha e lojës së pasojë e dëmtimeve.


Martinez
Martinez

Politano shënoi golin e parë për Interin në minutën e 67-të ndërsa Gagliardini hipotekoi tre pikët në të 77-ën, një fitore shumë e rëndësishme për Spallettin: “Zhvilluam një pjesë të dytë me karakter por duhet të kishim bërë më mirë në fillim. Ishin të ndrojtur dhe të pasigurte, pas golit ndryshojë gjithçka.


Spalleti
Spalleti

Icardi? Nuk flas më për Icardin, çdo gjë që them trajtohet në mënyrë shumë të veçantë. A do të luaj në derbi? Mbi Icakrin nuk flas, u shpreh trajneri i Interit duke lënë gjithçka pezull.
(BalkanWeb)