Pedagogia Iris Luarasi duke folur për zgjedhjet e sotme në “News 24” tha se ka një ndryshim mes zgjedhjeve të sotme dhe atyre që zhvilloheshin në monizëm.


Luarasi theksoi se në kohën e diktaturës, kishte realisht parti politike opozitare dhe se ata nuk lejoheshin, ndërsa sot Rama nuk pengon partitë opozitare të hyjnë në zgjedhje.


Ka një ndryshim me kohën e monizmit. Në kohën e monizmit kishte vërtetë opozitarë dhe nuk lejoheshin. Ndërsa sot Rama do opozitarë, por nuk hyjnë në zgjedhje,


Ky është dallimi. Meta nxori një datë më 13 tetor që nuk e pranoi as opozitën. Sot ishte një ditë nëse do kishte zgjedhje ose jo dhe zgjedhje kishte”, tha Luarasi.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb