Një ndeshje dramatike ajo mes Ish-sulmuesi i Skënderbeut, Piter Olainka, ka bërë heroin në sfidën e Ligës së Europës ndaj Sevijas, duke i dhuruar kualifikimin skuadrës çeke. 23-vjeçari gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 119-të.


Gjuajtja e Olainkës është devijuar nga mbrojtësi Kajer dhe ka përfunduar në rrjetë. Ndeshja përfundoi me rezultatin e përgjithshëm 4-3.