PRISHTINË- Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, apeloi që protesta e nesërme të mos ketë dhunë dhe të jetë e qetë.


Sipas KosovaPress, Jahjaga foli për protestën e paralajmëruar për nesër nga opozita, ndërsa shtoi se “protesta është e drejtë e pakontestuar e secilës shoqëri”.


Por, Jahjaga tha se protesta duhet të jetë e qetë dhe pa dhunë.
“Dua t’u bëjë thirrje të gjithëve që protesta e nesërme të mos ketë dhunë dhe të jetë e qetë”, tha Jahjaga.


(ma.ar/BalkanWeb)

Etiketa: