NGA KRESHNIK COLLAKU*


Sot një studente qëlloi me vezë kryeministrin Rama. Qeveria në panik. Policia ka arrestuar një grup studentesh dhe po bën raprezalje në banesat e tyre. Dicka kërkojnë. Një shkak ti akuzojnë fajësojnë denigrojnë dhe mbase dënojnë. Ngjan shumë me sjelljen e komunistëve që futnin armët nëpër kisha për të akuzuar klerikët si terroriste.


Qeveria ka të drejtë të jetë në panik. Ne traditen e ketij vendi,kur ngrihen studentet rregjimet bien.
Veza e Klodianes eshte kembane per renien e rregjimit !!!
Je Suis Klodi !!


(d.b/BalkanWeb)

Etiketa: