Policia greke ka sekuestruar mbi 26 kg marijuane në kufirin greko-shqiptar.  Ky operacion është zhvilluar në Kallpaq, në aksin Kakavijë-Janinë.


Policia greke ka ndaluar mjetin që drejtohej nga një grek 56-vjec dhe ka sekuestruar brenda tij 3 pako me 26 kg 600 gram marijuanë, të cilat ishin ngarkuar ne kufirin e gjelbër. Në pranga ra drejtuesi i mjetit, ndërkohë që u sekuestruan 2 celularë, 250 euro dhe një pajisje GPS.


6c6667b6 292d 4deb 8b7b 222ffe9874e5
6c6667b6 292d 4deb 8b7b 222ffe9874e5

Prej fillimit te vitit, policia greke ka sekuestruar rreth 3.8 ton marijuane që vinte nga Shqipëria.