TIRANE- Mes skuadrave qe janë kualifikuara deri tani ne çerekfinalet e Euro 2016, kompania Snai ka publikuar kuotat per fituesin e finales se 10 korrikut: favorit eshte Gjermania, qe e ka kuoten 4,75, e ndjekur nga Franca me 5,25 dhe Belgjika me 5,50.


Spanja eshte kuotuar 7,00, ndersa Italia e ka kuoten 13. Me kuoten 8,00 eshte Portugalia, Anglia me 11, qe do te ndeshet te henen ne mbremje me Islanden (175). Ne fund jane Polonia me kuoten 20 dhe Uellsi me 30.


Persa i perket kuotave 1X2 per ndeshjet e te henes: Spanja vleresohet favorite dhe sipas Snai, kuota e saj per fitore eshte 2,20, 4,00 per Italine dhe barazimi 2,95. Ndersa fitorja e Anglise eshte kuotuar me 1,47, e Islandes me 9,00, ndersa barazimi me 4,00.
(ed.me/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: