ITALI


Policia italiane zhvilloi një kontroll të befasishëm të disa udhëtarëve në një makinë, në të cilën udhëtonin 4 persona. Kontrolli u zhvillua në komunën e Spino d’Adda në Lombardi.


Në makinë ndodheshin 3 shqiptarë e një femër. Pas kontrollit, në të gjetën 38 gramë kokainë dhe 750 euro. Për to, u arrestua një shqiptar 38 vjeç, shkruajnë mediat italiane. Më pas, karabinierët kanë ushtruar kontroll edhe në banesat e shqiptarëve.


  • foto galeri
  • foto galeri

Ndërsa vajza u la e lirë, 38-vjeçari M.G u vendos në paraburgim. Ndërsa kanë nisur hetimet ndaj 2 shqiptarëve të tjerë për çështje të trafikut të drogës.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb