Kosova po dhuron spektakël gjatë pjesës së dytë. Anglia fitoi një penallti, të cilën e ka marrë përsipër ta realizojë Herry Kejn.


Mirëpo, sulmuesi anglez ka humbur penalltinë përballë Muriç. Ishte Muriç ai i cili kuptoi anën e Kejn dhe priti penalltinë.


Shifrat vazhdojnë të mbeten 5:3, me Kosovën që ka shënuar dy gola në pjesën e dytë të takimit.

(d.xh/Balkanweb)