KOSOVË

Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona si dhe ka sekuestruar një sasi të vogël lëndë narkotike prej 1095 gram.


Siç raportojnë mediat kosovare, arrestimi i pesë personave është kryer në Gjilan dhe konkretisht në lagjen  “Muharrem Ibrahimi”.


Nga të dhënat e para thuhet se dy nga pesë të ndaluarit janë me nënshtetësi zvicerane, ndërsa 3 të tjerët janë shtetas kosovarë.  Policia e Kosovës  vijon punën për dokumentimin e plotë të rastit.


(n.m/BalkanWeb)