TIRANË– “Shmangia e parlamentit nga Kerry qe nje mesazh i qarte se ky parlament me i dobëti e me i kriminalizuari ne historine 25 vjecare”. Kështu u shpreh Kreshnik Collaku, shefi për Politikën e Jashtme në Partinë Demokratike, i ftuar në studion ‘Opinion’, të Neës24.


“Vizita dhe mesazhet e Kerry qenë një mbështetje dhe shpërblim për betejen dy vjecare të PD per dekriminalizimin e politikes. Shmangia e parlamentit qe nje mesazh i qarte se ky parlament me i dobëti e me i kriminalizuari ne historine 25 vjecare, nuk perfaqeson me vullnetin e shqiptareve per dekriminalizim.
Logjikisht nje parlament i ri permes zgjedhjeve te dekriminalizuara eshte zgjidhja e vetme”.


(d.b/BalkanWeb)


Etiketa: