Toni Kroos pritet të largohet nga skuadra e Realit të Madridit për një eksperiencë të re në një kampionat tjetër.


Mediat në Spanjë raportojnë se mesfushori gjerman i ka kërkuar klubit largimin, pasi duket i bindur se e ka mbyllur ciklin edhe pse ka kontratë që e mban në Bernabeu deri në vitin 2022.


Nga ana tjetër presidenti Florentino Perez dhe trajneri Zinedine Zidane, nuk e kanë ndërmend të bëjnë rezistencë. Planet e Realit janë për të sjellë në ekip Paul Pogba dhe Cristian Eriksen për të zyvendësuar 29-vjeçarin në mesfushë.


Çmimi që Real Madridi i ka vënë lojatrit shkon deri  në 60 milionë euro.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb