Kryeministri i Italisë Xhuzepe Conte do të vizitojë të martën Shqipërinë. Conte pritet që të takohet me kryeministrin shqiptar Edi Rama.


Vizita bëhet vetëm pak ditë para vendimit të BE-së për negociatat me Shqipërinë.


Italia ka mbështetur prej kohësh çeljen e negociatave me Shqipërinë


(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: