Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë për të rikthyer shkëlqimin te skuadra kryeqytetase. Por humbja 3-0 në Champions ndaj PSG ka tronditur seriozisht pozitat e francezit dhe, sipas asaj që shkruan “Mundo Deportivo”, Ksabi Alonso mund ta zëvendësojë Zidanin.


Ndërkohë, Zhoze Murinjo është bërë mënjanë. Pavarësisht zërave të fortë që e shikonin të shpejtë një rikthim të tij në Madrid, portugezi ka deklaruar se aktualisht Reali e ka një trajner dhe se ai nuk ka ndërmend të ulet në stolin e “los blancos”.


(Balkanweb)