Nga: ZONJA KATERINA


4 gota kos, 4-5 kunguj, 2 hudhra të njoma, Vaj ulliri, Kripë


Presim kungujt në feta rrumbullake dhe i vendosim të skuqen në një tigan me pak vaj ulliri. Më pas i trazojmë kungujt e skuqur me kosin ku shtojmë hudhër të grirë hollë, kripë dhe pak vaj ulliri të freskët.
(Vila24/BalkanWeb)