https://www.youtube.com/watch?v=0JH-R9sK9yM
Filloi në mënyrën me të keqe të mundshme aventura e Gervinho-s në Kupën e Afrikës. Në sfidën që Bregu i Fildishtë zhvilloi kundër Guines, sulmuesi i Romës u ndëshkua me karton të kuq pasi goditi me grusht kundërshtarin e tij. Pas këtij gjesti aspak të hijshëm aventura e Gervinho-s mund të këtë përfunduar dhe mund të rikthehet në dispozicion të Rudi Garcia.
(e.shkambi/balkanWeb)