TIRANË- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar dje listat e Partisë Socialiste për këshillat bashkiakë në 10 njësitë administrative që kanë më shumë se një ZAZ, në Tiranë, Durrës, Kamzë, Korçë, Shkodër, Fier, Lushnjë, Vlorë, Lezhë dhe Elbasan.


Duke zbatuar ndryshimet në Kodin Zgjedhor, PS ka plotësuar kuotat gjinore, ku 50 për qind e kandidatëve duhet të jenë femra. Pas dorëzimit të listave prej Partisë Socialiste, KQZ shqyrtoi kriteret duke dhënë edhe vendimin përfundimtar për miratimin e listave. Po ashtu, dje KQZ miratoi dhe regjistrimin e dy kandidatëve për Tiranën, Sazan Gurin dhe Arben Tafajn. Gjatë verifikimit të emrave që kanë firmosur në mbështetje të kandidatëve, administrata e KQZ ka vënë re parregullsi, por që u cilësuan Brenda marzhit të gabimit dhe që nuk preknin përcaktimet e parashikuara në Kodin Zgjedhor. Përsa u përket firmave të Sazan Gurit, KQZ ka verifikuar 650 emra, nga 5018 firmëtarë, të cilët nuk ishin në listat e votuesve të Tiranës. Përsa i përket kandidaturës së Arben Tafajt nga 3800 emra, 150 nuk i plotësonin kriteret ligjore. Pavarësisht kësaj, Guri dhe Tafaj kanë marrë votën e 7 anëtarëve të KQZ­së për të nisur garën elektorale.


Kandidatët e Partisë Socialiste


Këshilltarët Bashkia Durrës
1 Alfred Mullaraj
2 Jolanda Mustafaraj
3 Alban Ramohitaj
4 Natasha Paço
5 Agim Qiraku
6 Zamira Mustafaraj
7 Kastriot Xhongoli
8 Silva Aleksi
9 Henkel Qerimi
10 Nadire Jani
11 Alfred Maloku
12 Anila Kapidani
13 Selami Xhelili
14 Floresha Qoshi
15 Ylli Xhako
16 Ana Dhamo
17 Kadri Gjyli
18 Marisola Xhimitiku
19 Erjon Meka
20 Marinela Prifti
21 Alion Hysko
22 Ezmeralda Xheraj
23 Arben Isaku
24 Lulieta Salillari
25 Gerald Çeka
26 Ambela Tepshi
27 Vilson Xhaferraj
28 Stela Nenada
29 Ardian Iljazaj
30 Ersida Teliti
31 Aleksander Cangonja
32 Mimoza Selimi
33 Albano Burnaci
34 Etlanda Themeli
35 Aurel Latifi
36 Edmonda Veliu
37 Lorenc Dake
38 Viola Rrutja
39 Ermal Braholli
40 Hasime Myftari
41 Selim Kaçi
42 Romina Uka
43 Selman Lala
44 Marsida Hoxhallari
45 Ardian Gjera
46 Eglantina Zeqaj
47 Arben Gupi
48 Joniada Musaraj
49 Marvin Rroshi
50 Sabiela Braka
51 Lorenc Shuka

Kandidatët Bashkia Elbasan

1 Bukurosh Stafa
2 Juljeta Graceni
3 Hektor Çiftja
4 Irena Palloshi
5 Shpetim Çerri
6 Zamira Çabiri
7 Ymer Tola
8 Majlinda Perriu
9 Ronald Qerepi
10 Shpresa Bardhi
11 Sulejman Himçi
12 Brunilda Fingo
13 Gerald Tola
14 Brixhilda Çirraga
15 Saimir Xhemali
16 Luiza Popja
17 Rexhep Kaquli
18 Nazire Fetahu
19 Altin Kenuti
20 Marie Bezhani
21 Vasil Terziu
22 Halime Durri
23 Hilmi Ademi
24 Klodiana Kuqi
25 Gezim Hoxha
26 Vjollca Qosja
27 Erald Gjeli
28 Rudina Dedja
29 Ervis Rroshi
30 Arta Likrama
31 Islam Kaçuli
32 Esmeralda Malloshi
33 Kalem Haka
34 Adiola Tashi
35 Qerim Beqari
36 Xhevahire Muho
37 Erjol Hazma
38 Englantina Salla
39 Alfred Mukaj
40 Elda Shaka
41 Adriatik Qosja
42 Evis Garunja
43 Oltjon Alla
44 Adile Çoku
45 Altin Samurri
46 Ana Muça
47 Englian Sadiku
48 Zana Rapa
49 Ervis Ereqi
50 Engjellushe Krati
51 Elton Trepsenishti
52 Danjela Shuli

Kandidatët Bashkia Lushnje

1 Elida Gjermeni
2 Judmir Shurdhi
3 Etleva Guga
4 Ferdinant Gjermeni
5 Lindita Buxheli
6 Gezim Vogli
7 Tatiana Piro
8 Devis Leshi
9 Erigela Abdurramani
10 Fatmir Hoxha
11 Merjeme Dervishi
12 Olgert Leka
13 Ergesta Levenishti
14 Lili Dushi
15 Manjola Bani
16 Fatos Sharka
17 Vjola Bakushi
18 Ervin Sina
19 Dashuri Belba
20 Nikoll Ndoni
21 Majlinda Shani
22 Albens Bani
23 Marjeta Marku
24 Festim Sula
25 Gentiana Haliti
26 Leonard Greku
27 Emanuela Murati
28 Roland Ziu
29 Mimoza Koroveshi
30 Gurali Hajdari
31 Ornela Musaku
32 Zalo Hoxha
33 Valentina Çuko
34 Gerald Koçi
35 Brizida Dervishi
36 Saimir Shefa
37 Erkida Staka
38 Arjol Nezha
39 Mimoza Nako
40 Ferit Milanj
41 Luljeta Çela

Kandidatët Bashkia Fier

1 Evis Sema
2 Robert Metaj
3 Eriselda Gremi
4 Vangjel Ndreka
5 Fatbardha Merkaj
6 Bledar Meço
7 Ilda Haxhiraj
8 Esat Bushi
9 Adanalda Hasani
10 Flamur Gishto
11 Nertila Shuli
12 Gezim Aliaj
13 Mirela Levanaj
14 Ledion Çepele
15 Limonera Bozha
16 Ferrik Avdiaj
17 Mimoza Çelibashi
18 Edison Sinaj
19 Atlanta Voja
20 Ethem Krasniqi
21 Fereniqi Fuli
22 Themion Mile
23 Arta Aliaj
24 Alban Toska
25 Vjollca Lulaj
26 Aleksander Lalaj
27 Esmina Hyka
28 Elsajed Rexhaj
29 Ardita Çela
30 Arsen Asllanaj
31 Shazie Sherri
32 Ilir Llupi
33 Eva Xhelo
34 Muharrem Idrizaj
35 Donika Zarka
36 Redian Prifti
37 Olta Prifti
38 Palion Zarka
39 Elida Dhima
40 Isa Gjikondaj
41 Ornela Durmishaj
42 Rezar Hazizi

Kandidatët Bashkia Korçë

1 Bledar Zake
2 Ana Verushi
3 Thanas Tona
4 Gerla Koleci
5 Raqi Themeli
6 Irena Nikaj
7 Marenglen Hoxhalli
8 Blerta Cico
9 Ylli Musaka
10 Evis Miço
11 Arjan Çezmulka
12 Lindita Kaçani
13 Arto Adili
14 Anika Prifti
15 Eduart Barjamasi
16 Irena Kallço
17 Ilir Bajlos
18 Eriona Bardhi
19 Erion Qelemeni
20 Brikena Bami
21 Aleksander Trako
22 Bardha Musaka
23 Fatmir Baze
24 Majlinda Like
25 Klaus Bacelli
26 Zhuljeta Peppo
27 Altin Tabaku
28 Irena Bardho
29 Qelnik Zerellari
30 Luiza Dine
31 Erald Bala
32 Odeta Pacili
33 Mirel Mejdolli
34 Esmeralda Tefik
35 Ritvan Meçollari
36 Alma Burda
37 Bertil Çipi
38 Mimoza Miho
39 Ervis Bilbilushi
40 Marinela Nasi
41 Gentjan Mulla

Kandidatët Bashkia Lezhë

1 Eduard Ndreca
2 Yllka Çuko
3 Gjok Ndoka
4 Marjana Ndoci
5 Fran Marku
6 Greta Ejlli
7 Roland Vela
8 Mimoza Shtjefni
9 Vat Gjelaj
10 Klodiana Marku
11 Gjovalin Jaku
12 Lefteri Perlika
13 Lin Shtjefni
14 Shote Kalaj
15 Luan Dalipaj
16 Marte Simoni
17 Rexh Smalaj
18 Elida Kolmarku
19 Ndue Prenga
20 Lirika Golemi
21 Astrit Moriseni
22 Vera Lushaj
23 Agim Prendaj
24 Gjystina Rroku
25 Astrit Berthamzaj
26 Vera Prendi
27 Aleksander Zefi
28 Roza Keqira
29 Gjergj Prendi
30 Nevila Lika
31 Fatjon Bushi
32 Anduela Kurtaliaj
33 Alban Bruka
34 Ada Gjoni
35 Gjovalin Beqiri
36 Dile Filipi
37 Elvis Keqaj
38 Edlira Sufja
39 Gjovan Gjini
40 Simonela Florini
41 Tonin Bokaj

Kandidatët Bashkia Shkodër

1 Gezim Galiqi
2 Senida Mesi
3 Luan Heta
4 Mirele Mataj
5 Renato Radoja
6 Valentine Vuksani
7 Gjovalin Ndoj
8 Brisela Kadija
9 Ali Tula
10 Xheni Halili
11 Lush Marku
12 Iljesa Bushaj
13 Jetmir Lumaj
14 Rume Dekovi
15 Ervin Brahimi
16 Diana Muriqi
17 Benet Shkreli
18 Valbona Marku
19 Hekuran Gjorreta
20 Jona Leqejza
21 Ermir Qershija
22 Vera Selimaj
23 Marketin Shllaku
24 Ardiana Ndreu
25 Aurel Hila
26 Lumturije Guri
27 Elis Vukaj
28 Blerta Bracaj
29 Jaho Et’hemi
30 Ardjana Krasniqi
31 Ersen Spahija
32 Suzana Ftoni
33 Albano Kollaçej
34 Lirije Shehu
35 Erald Bushi
36 Irisa Ymeri
37 Ermal Bazhdari
38 Marije Fermosi
39 Sidi Laqja
40 Armena Sadiku
41 Ardit Taflaj
42 Viole Shqau
43 Brigen Dibra
44 Armela Nasa
45 Elson Çeliku
46 Esmeralda Hebovija
47 Renil Vila
48 Ana Qerraxhija
49 Albert Marku
50 Jozefina Ferketa
51 Mikel Kapsaj
52 Arvida Gjoka

Kandidatët Bashkia Tiranë

1 Klodeta Dibra
2 Aldrin Dalipi
3 Blerina Doracaj
4 Luan Bregasi
5 Elona Hoxha
6 Eridian Salianji
7 Elisa Spiropali
8 Orion Gliozheni
9 Aida Llazani
10 Florian Pullazi
11 Klotilda Bushka
12 Fatmir Heti
13 Dorina Kuka
14 Ylli Çano
15 Adelina Albrahimi
16 Genc Duka
17 Eugerta Teqja
18 Ramazan Buci
19 Alketa Hila
20 Aqif Qefalia
21 Kozeta Fino
22 Auran Xhani
23 Maria Myridinas
24 Rasim Hidri
25 Luiza Grazhdani
26 Abdyl Sarja
27 Joleza Koka
28 Enis Hoxha
29 Eni Pellumbi
30 Maldi Xhelili
31 Liri Jani
32 Laert Duraj
33 Gerta Pellumbi
34 Blendi Nallbani
35 Laureta Sinanaj
36 Armand Shehu
37 Vilma Myftari
38 Entel Agolli
39 Violeta Sinojmeri
40 Klodjan Myrta
41 Mimoza Agalliu
42 Aziz Tahiri
43 Ariela Malaj
44 Kejdi Ahmetaj
45 Nineta Fino
46 Besnik Ferraj
47 Rozmire Muharremi
48 Bledar Domi
49 Luiza Simo
50 Demir Osmani
51 Olsa Toqi
52 Agron Gjedia
53 Luljeta Frasheri
54 Florjan Kazazi
55 Enkeleda Ademi
56 Jeton Selimi
57 Ela Goxhaj
58 Sofjan Jaupaj
59 Sofije Parangoni
60 Lorin Ymeri
61 Blerta Goxha

Kandidatët Bashkia Kamëz

1 Hasan Bara
2 Fabjola Lleshi
3 Ylli Çitaku
4 Mirjona Imeraj
5 Pashk Pepkolaj
6 Nertila Koka
7 Xhevdet Sula
8 Valmira Qehaja
9 Eronit Lama
10 Aferdita Koleci
11 Hysen Haxhillari
12 Xhensida Bitri
13 Artes Dybeli
14 Flutura Dani
15 Eduart Tola
16 Amarilda Mata
17 Eduart Bodini
18 Diturie Koçi
19 Nazmi Shahini
20 Hatixhe Lica
21 Defrim Mena
22 Valbona Ndokaj
23 Ramadan Cani
24 Areta Noka
25 Nertil Sallo
26 Elsa Prengaj
27 Gentian Bicukaj
28 Valbona Tota
29 Mentor Muglica
30 Migena Sulko
31 Luan Bibaj
32 Matjola Metuku
33 Roland Ballaxhi
34 Elisabeta Xhyla
35 Ergin Kuka
36 Gradiola Doda
37 Klodian Dalliu
38 Rigerta Xhakollari
39 Ervin Kotarja
40 Farida Halili
41 Ilir Shalca

Kandidatët Bashkia Vlorë

1 Migena Balla
2 Ervis Moçka
3 Besmira Arshiaj
4 Sadrit Danaj
5 Vjosana Shkurtaj
6 Teki Xhemalaj
7 Ermelinda Kordha
8 Mujo Shakaj
9 Vilma Bello
10 Ted Nasto
11 Margarita Koço
12 Gentjan Hamzaraj
13 Rezarta Çapi
14 Kreshnik Tepelena
15 Enela Mone
16 Selim Haskoçelaj
17 Xhuljeta Naqe
18 Arqile Mishtaku
19 Shpresa Saliaj
20 Piro Stefa
21 Alketa Lamani
22 Emiljano Hajrulla
23 File Hyso
24 Moisi Lazaj
25 Erjona Ismaili
26 Bledar Koroveshi
27 Marjeta Merkuri
28 Hysen Cenaj
29 Najada Shatro
30 Jorgo Mukaj
31 Shqipe Memushaj
32 Kastriot Malaj
33 Zhaneta Lalaj
34 Shkelqim Sinanaj
35 Kristina Konomi
36 Vilson Allushaj
37 Oliverta Skendaj
38 Hektor Harizaj
39 Liza Lula
40 Ilirian Ali
41 Emina Ramaj
42 Fredi Xhoshi
43 Brian Dedaj

KANDIDATËT E PDIU

Kandidatët Bashkia Durrësit

1 Ahmet Bajrami
2 Jonada Mamo
3 Renis Poni
4 Blerina Sadik
5 Ilir Xhani
Kandidatët Bashkia Elbasan
1 Dritan Sejko
2 Alketa Ipek
3 Aurel Guni
4 Manolita Hida
5 Ahmet Mehmeti
Kandidatët Bashkia Lushnje
1 Denis Gova
2 Nexhmije Daka
3 Admir Shtaro
4 Manushaqe Shkalla
5 Xhelo Zeqiri
Kandidatët Bashkia Fier
1 Nustret Avdulla
2 Brunilda Qami
3 Shpetim Cane
4 Pranvera Sulejmani
5 Alfred Sulejmani
Kandidatët Bashkia Korçë
1 Alfrida Bakullati
2 Qendrim Hajdini
3 Suzana Zhidro
4 Alfredi Dhembo
5 Lindita Spaho

Kandidatët Bashkia Lezhë

1 Zef Doçi
2 Rajmonda Doçi
3 Tonin Doçi
4 Marta Doda
5 Nikoll Prenga

Kandidatët Bashkia Shkodër

1 Sejmir Sela
2 Egesta Trashani
3 Altin Nikshiqi
4 Adea Jahaj
5 Arsen Mesi
Kandidatët Bashkia Tiranë
1 Vjollca Braho
2 Arjan Çukaj
3 Albina Nanaj
4 Artan Çeço
5 Altin Osmani

Kandidatët Bashkia Kamëz

1 Ndue Gjeloshi
2 Elsa Sulku
3 Gezim Alia
4 Qamile Hoxha
5 Urim Hoxha

Kandidatët Bashkia Vlorë

1 Rajmonda Zoto
2 Sulejmen Bubeqi
3 Myrvete Zeneli
4 Met Zeneli
5 Besmir Brahimi

KANDIDATËT E PBDNJ
Kandidatët Bashkia Durrësit

Nr. Emri Mbiemri
1 Elsa Zoto
2 Koci Duka
3 Kristina Sotiri
4 Nikolla Gerco
5 Lefteri Gerco

Kandidatët Bashkia Elbasan

1 Enver Mustafaj
2 Matida Beqiri
3 Etmond Disho
4 Etleva Nishku
5 Arben Nishku

Kandidatët Bashkia Lushnje

1 Solli Çuko
2 Redona Ferracaku
3 Andi Shtembari
4 Drite Liçi
5 Sokrat Shtembari
Kandidatët Bashkia Fier
1 Juljano Krongo
2 Athina Çera
3 Arqile Piperi
4 Llambe Ngraçani
5 Kristaq Qirushi

Kandidatët Bashkia Korçë

1 Stela Beba
2 Thanas Koroveshi
3 Elenica Kotelli
4 Naum Disho
5 Liljana Prifti
Kandidatët Bashkia Lezhë
1 Fran Sterkaj
2 Arjana Gjoni
3 Martin Gjoni
4 Luqe Sterkaj
5 Fation Gjoni

Kandidatët Bashkia Shkodër

1 Edi Martini
2 Mirela Brajoviq
3 Armando Pali
4 Annapaola Pjetri
5 Sllobo Stajkiq

Kandidatët Bashkia Tiranë

1 Jani Mavromati
2 Irena Marko
3 Edmond Doko
4 Mariana Bonjaku
5 Thoma Melo
Kandidatët Bashkia Vlorë
1 Jorgo Talo
2 Elena Polo
3 Elton Qirjo
4 Aleksandra Karasa
5 Llazar Mano

(m.k/BalkanWeb)

Etiketa: